Uroczystość odpustowa w Zabierzowie

Klub Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie corocznie zaznacza swoją obecność, biorąc czynny udział w ważnych uroczystościach religijnych w naszej Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu.

Tak też było podczas uroczystości odpustowej w dniu 2 października 2022r. Członkowie naszego Klubu uświetnili tą podniosłą uroczystość swoim udziałem w strojach krakowskich, co bardzo ożywiło odpustową procesję. Oprócz niesionej chorągwi z wizerunkiem Św. Jana Pawła II, niesiony był przez seniorki pięknie udekorowany feretron z figurą Jezuska. Ważnym wydarzeniem było też zorganizowanie przez Bibliotekę „Pod Aniołem” na dziedzińcu kościoła Kiermaszu Franciszkańskiego, gdzie swoje stoiska mieli Ojcowie Kapucyni, a także miejscowi twórcy rękodzieła artystycznego. Prowadzona była też zbiórka pieniędzy do puszki na rzecz osieroconych dzieci strażaka z Balic, który zginął na drodze podczas wykonywania swoich obowiązków.
Cieszymy się, że mogliśmy licznie uczestniczyć w tej uroczystości, odpowiadając tym samym na zaproszenie proboszcza Ks.Krzysztofa Burdaka. Mamy poczucie własnej satysfakcji i dobrze spełnionego obowiązki ku chwale Bożej.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska