Dzień Papieski w Zabierzowie 2022

W niedzielę 16.X.2022r. obchodzony był XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. W tym dniu wyrażana jest wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Obchodzony jest nie tylko w Polsce, lecz także w środowiskach polonijnych w Europie i na całym świecie.
Również w naszej małej Ojczyźnie Zabierzowie Dzień ten w roku bieżącym obchodzony był bardzo uroczyście.

Dzięki zaangażowaniu Kierowniczki Biblioteki „Pod Aniołem” Pani Stasi Wolan oraz osób przyjaznych Bibliotece, zorganizowany został wieczór wspomnień o Papieżu Janie Pawle II. Uczestniczyli w nim dość licznie członkowie Klubów Seniora z Zabierzowa i Brzoskwini, a także chórzyści z Chóru Gminno-Parafialnego VOCI DI SAN FRANCESCO, oraz mieszkańcy Zabierzowa. Obecni byli również Księża z zabierzowskiej Parafii.

Wieczór ten sprzyjał wspomnieniom z kontaktów z Ojcem Świętym, czytane były wiersze Karola Wojtyły, Ks. Jana Twardowskiego i Pieśń Słoneczna Św. Franciszka z Asyżu. Również śpiewane były najbardziej ulubione przez Papieża pieśni i piosenki, oglądany film z Konklawe i ogłoszenia Kardynała Karola Wojtyły Papieżem. Film z ostatniej wizyty Papieża i Jego odlot z lotniska w Balicach, wielu uczestnikom wieczoru wyciskał łzy wzruszenia. Również wyświetlony był film przygotowany przez seniorów z Brzoskwini i Zabierzowa na Jubileusz setnej rocznicy urodzin Papieża, który można zobaczyć na profilu facebookowym Klubu Seniora „Złota Jesień” z Zabierzowa. Na zakończenie spotkania był nawet poczęstunek kremówkami, wprawdzie nie wadowickimi, lecz zabierzowskimi, ale i tak były smaczne.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska