Święto zabierzowskich seniorów

W dniu 22 października 2022r. Zabierzowscy seniorzy obchodzili już XVI Dzień Seniora.

Jesień życia zawsze kojarzy nam się ze złotą polska jesienią, stąd też obchody tego dnia zwykle wplatane są w m-ce jesienne, a ponadto nie trzymamy się ściśle daty Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który w br przypada 14 listopada, lecz świętujemy w czasie najbardziej nam odpowiednim.

Organizatorami tego święta byli, jak zawsze – Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Klub Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie oraz Sołtys Zabierzowa.

Nie wszyscy imiennie zaproszeni goście mogli z różnych przyczyn uczestniczyć w tym uroczystym spotkaniu, ale obecni byli:

  • V-ce Wójt Gminy Zabierzów – Bartłomiej Stawarz,
  • Ks. Proboszcz Zabierzowskiej Parafii – Krzysztof Burdak,
  • Sołtys Zabierzowa – Edmund Dąbrowa,
  • Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów – Andrzej Karcz,
  • V-ce Przewodniczący GRS – Wiesław Kostecki,
  • Pani Krystyna Kruk,
  • Kierowniczka Biblioteki „Pod Aniołem” – Stanisława Wolan,
  • Radni Gminy Zabierzów – Wiesław Cader, Jerzy Cywicki i Michał Korzonek.

Obecni byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych z zabierzowskim Klubem członkowie Klubu Seniora z Brzoskwini, Brzezinki i Rząski.

Spotkanie otworzyła Pani Aleksandra Małek – dyrektor Centrum Kultury witając honorowych gości, oraz wszystkich seniorów zgromadzonych na sali. Z ust zaproszonych gości płynęły do seniorów życzenia zdrowia, pogody ducha, ciepła, miłości i szacunku od bliskich, oraz opieki Bożej i aby złota jesień życia była czasem szczęścia i radości, oraz czasem spełnienia swoich marzeń.

Następnym punktem programu był występ Zespołu Teatralno – Satyrycznego Klubu Seniora „Złota Jesień” z mini-spektaklem p.t.
„W kolejce do doktora”. Jakkolwiek nie był to występ bez potknięć, ale mając na względzie wiek „aktorów”, mimo wszystko był przyjęty przez publiczność bardzo dobrze, o czym świadczyły salwy śmiechu.

Po przedstawieniu prawie wszyscy uczestnicy imprezy siedzący przy suto zastawionych stołach biesiadnych ruszyli w tany przy super – muzyce Zespołu „Senior Band”, wykazując niespożytą energię do samego końca.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska