Dzień Seniora w Miechowie

Rada Seniorów w Miechowie oraz Burmistrz Gminy i Miasta Miechów zorganizowali w dniach 22 – 23 października br Dzień Seniora i Miechowską Jesień Kultury.

Impreza odbywała się na scenie Domu Kultury, w której uczestniczyły Zespoły poetycko – muzyczne m.in. takie jak: „Mirella”, „Perły Miechowa”, „Korale”, Kapela „Miechowiacy”, „Zbóje”, a także piękny solowy występ wokalny zaprzyjaźnionej z naszym Klubem Teresy Libery z Kozłowa.

Wśród występujących Zespołów był również nasz Zespół Teatralno – Satyryczny, który rozbawił publiczność mini-spektaklem p.t. „W kolejce do doktora”. Przedstawienie nasze było przyjęte salwami śmiechu i gromkimi oklaskami, a w kuluarach pozytywnie komentowane.

W Miechowie byliśmy już po raz drugi, poprzednio przed pięcioma laty prezentowaliśmy scenkę satyryczną „Dwie Ciotunie”, która również przyjęta była gorącymi brawami.

Uczestnicząc w takich imprezach można wiele zaczerpnąć z doświadczeń innych senioralnych środowisk i przenieść na własne podwórko, adaptując je do naszych warunków i możliwości.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Dom Kultury w Miechowie