Andrzejkowy wieczór zabierzowskich seniorów

Korzystając z zaproszenia Pana Bartłomieja Szczoczarza – właściciela Gospodarstwa Rybackiego w Dolinie Będkowskiej, złożonego podczas uroczystości Jubileuszu XX-lecia działalności naszego Klubu do spędzenia wieczornicy andrzejkowej w Jego Gospodarstwie, wyruszyliśmy gromadnie w drogę w czwartkowy wieczór tj w dniu 28 listopada br.

W gościnnych progach lokalu przywitał nas serdecznie Pan Bartłomiej z Panią Joanną, zapraszając do zajęcia miejsc przy suto zastawionych stołach, obfitujących w różnorakie pyszne potrawy. Czuliśmy się prawie tak, jak na weselu.

Jak na andrzejkowy wieczór przystało, nie mogło się obyć bez śmiesznych horoskopów, wróżb, lania wosku, jak też stosownych na tą okazję piosenek.

I tu należy zaznaczyć, że o stronę artystyczną i podtrzymanie andrzejkowych tradycji zadbały dwie piękne Cyganki – Wiesia Włodarczyk i Marysia Skrzypaszek, które wspaniale prezentowały się w bogatych i barwnych strojach cygańskich.

Po tak obfitym posiłku, spalanie zbędnych kalorii odbywało się na parkiecie przy dźwiękach muzyki płynącej z odtwarzacza.
Kończąc tą krótką relację, chciałam w imieniu seniorów biorących udział w tej imprezie, serdecznie podziękować Panu Bartłomiejowi Szczoczarzowi za tak wspaniałe przyjęcie, oraz stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

Wieczór ten pozostanie na długo w naszej wdzięcznej pamięci.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Barbara Golińska, Marian Łacheta