Zabierzowscy seniorzy dzieciom

Czytanie dzieciom bajek i wierszy przez członków Klubu Seniora „Złota Jesień” stało się już tradycją. W dniu 28 maja br gościliśmy w Szkole Podstawowej w Zabierzowie, a w dniu 11 czerwca br. w Przedszkolu Samorządowym.

Do w/w placówek wyruszyła z siedziby naszego Klubu wesoła, wielobarwna gromada wszelakich żywych stworzeń, takich jak: bocian w kusej kapocie, chory kotek, kumkająca żaba, olbrzymi, zmutowany motyl, czerwona biedronka w czarne kropki, żuk w meloniku, pełzający ślimak z wielką muszlą na plecach, który nie chciał pokazać rogów, była nawet krowa kolorowa, lekarz i wiosna z koszem pełnym kwiatów.

Dzieci słuchały inscenizowanych wierszy z uwagą i skupieniem, ale również żywo i radośnie reagowały na wszystko, co działo się na prowizorycznych scenach, nagradzając nas spontanicznymi brawami.

Tego rodzaju współpracę z dziećmi bardzo sobie cenimy, gdyż daje nam seniorom dużo satysfakcji. Obserwując roześmiane buzie dzieci, mamy poczucie emocjonalnej więzi z najmłodszymi odbiorcami naszej (nazwijmy to pompatycznie) działalności teatralnej.

W Przedszkolu zostaliśmy obdarowani kilkoma pracami plastycznymi, jak mniemam wytworzonymi przez dzieci pod okiem pań wychowawczyń, które znalazły poczesne miejsce na ścianie naszej siedziby klubowej.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska