Relacja filmowa z wycieczki do Zalipia

Filmowa relacja z integracyjno – edukacyjnej wycieczki celowej członków Klubu Seniora „Złota Jesień” z Zabierzowa wraz z zabierzowskimi seniorami w wieku 60+, nie zrzeszonymi w Klubie, do malowanej wsi Zalipie  w celu wzięcia udziału w warsztatach.

W dniu 13 czerwca br. o godz.8,30 wyruszamy autokarem w drogę.

Przybyliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury i Domu Malarek w Zalipiu. Po powitaniu nas przez przedstawicielkę Ośrodka, wysłuchaliśmy informacji na temat historii zapoczątkowania malowania domów, zdobienia wnętrz, stosowanych technik, jak też używanych materiałów.

Następnie wzięliśmy udział w warsztatach szkoleniowych malowania farbami akrylowymi na papierze i drewnie, gdzie mogliśmy wykazać się swoimi ukrytymi dotąd zdolnościami artystycznymi. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na ścianie naszego lokalu klubowego, jako dekoracja.

Następnym etapem naszej edukacji było przybycie do Gospodarstwa Edukacyjnego „Zagroda Trójniaków”, gdzie w praktyczny sposób, wyrabiając własnymi rękami ciasto, piekliśmy placki zwane „broziokami”, które natychmiast były przez nas konsumowane.

Po zakończeniu trudów związanych z nauką malowania i pieczenia placków, nadeszła pora na relaks przy ognisku i grillu, udostępnionych nam przez gościnnych gospodarzy, Państwa Trójniaków.  Było miło i wesoło, śpiewaliśmy różne piosenki, a przygrywał nam J. Ropka.

Pożegnawszy się z gospodarzami, zadowoleni z udanej wycieczki, udaliśmy się w drogę powrotną.