Relaksowa wycieczka seniorów na Słowację

Członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie, w dniu 22.VIII.2018 wyruszyli na kolejną wycieczkę, tym razem na Słowację do partnerskiej Gminy Hrustin. Naszym docelowym punktem wycieczki był Ośrodek Sportów Zimowych Ski Zabawa w Hrustinie.

Wprawdzie nie był to czas odpowiedni na ten rodzaj sportu, nie mniej jednak byliśmy zachwyceni wspaniałym Ośrodkiem położonym pośród lasu, rozkoszowaliśmy się czystym powietrzem, pięknym krajobrazem i możliwością spacerów w miejsce, skąd można było podziwiać panoramę okolicznych terenów. Odwiedził nas Starosta Gminy Hrustin pan Frantisek Skapec wraz z Małżonką, którzy zostali powitani piosenką przygotowaną specjalnie na tą okoliczność przez panów z Rudawy, zaśpiewaną  przy akompaniamencie akordeonu i heligonki. Nawiązała się miła rozmowa m.in. na temat zaproszeń do wzajemnych odwiedzin,  które były z radością przyjęte przez obydwie strony.

W czasie pomiędzy spożywanymi posiłkami dawaliśmy istny koncert piosenek tak słowackich, jak i polskich, których wyuczyliśmy się pod okiem J.Ropki.

Wypoczęci, zrelaksowani powróciliśmy do (przecież też pięknego) Zabierzowa.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Marian Łacheta