Mini-spektakl teatralny

Zespół Teatralny naszego Klubu został zaproszony na VI Przegląd Sceniczny Seniorów Małopolski „Starsi Panowie Dwaj”, który odbył się w Muszynie – Złockim w dniach od 18 – 21 września br.

Organizatorem tego przedsięwzięcia było (zresztą jak zawsze) Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II pod przewodnictwem Prezesa Pana Antoniego Wiatra oraz Koordynatorki Przeglądu Pani Małgorzaty Legutko.

Tegoroczny Przegląd nosił nazwę „MYŚMY WCIĄŻ DO NIEPODLEGŁEJ SZLI”, a zatem wg regulaminu każdy występ winien nawiązywać do tego tematu.

W roku bieżącym w Przeglądzie uczestniczyło w sumie około 400 osób. Na tegoroczny Przegląd przygotowaliśmy krótką inscenizację (regulaminowe 20 minut) pt. „Wolność jest w nas”. Scenariusz został napisany wierszem przez Barbarę Golińską i Wiesława Kelo-Olka. Piosenka końcowa autorstwa Leona Szumana. Bogata scenografia, prosta i wyrazista fabuła, a także w miarę niezła gra naszych „aktorów” podobała się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa.

Wieczór poprzedzający nasz wyjazd z Muszyny został uświetniony koncertem artystów Operetki Krakowskiej, uroczystą kolacją oraz zabawa taneczna. W dniu wyjazdu, korzystając z czasu wolnego, zwiedziliśmy Ogród Biblijny w Muszynie.

W poniższej galerii nie ma fotografii z naszego występu, jako że wszyscy byliśmy na scenie, natomiast został nagrany film, który można zobaczyć powyżej.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesław Kostecki, Marian Łacheta