Wystawa pt. „Anioły”

Biblioteka „Pod Aniołem” przy Parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie oprócz wypożyczania książek, organizuje wystawy, wernisaże, wieczory autorskie, wspólne śpiewanie i inne tego rodzaju spotkania, w których często biorą udział członkowie naszego Klubu.

Biblioteką kieruje p.Stasia Wolan, osoba serdeczna i oddana bez reszty swojej pasji związanej z prowadzeniem tej placówki w niekonwencjonalny sposób, w czym wydatnie pomaga Jej syn Szymon.

W latach poprzednich zorganizowaliśmy wspólnie wernisaż prac naszych członków, były to obrazki z suchych kwiatów, ziół i traw p.t. „Kwiaty w magicznym upływie czasu”, również była wystawa zdjęć z Orszaku Trzech Króli i prezentacja filmowa naszego przedstawienia jasełkowego.

Tym razem w Bibliotece zorganizowana została w dniu 21 maja br. wystawa pt. „Anioły”, gdzie prezentowane były prace podopiecznych Fundacji im.Brata Alberta Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radwanowicach – Czernichowie, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie, jak też eksponaty z prywatnych zbiorów przyjaciół Biblioteki. Do udziału w tej wystawie został zaproszony Bronisław Kościński, członek naszego Klubu, który własnoręcznie wykonał z drewna 7 aniołów, a także od ubiegłego roku Bibliotekę zdobi drewniana kapliczka z figurką Matki Boskiej wykonana także przez Bronisława.

Dzieci natomiast wykonały mnóstwo pięknych, bajecznie kolorowych obrazków z kwiatami, a wszystko to pewnie dla swoich mam, jako że zbliżał się Dzień Matki. Atmosfera była bardzo uroczysta, wręcz wydawało się, że słychać szum anielskich skrzydeł. W otwarciu wystawy uczestniczył ks.Prałat Stanisław Maślanka, który na zakończenie poprowadził Nabożeństwo Majowe.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska, Szymon Wolan