„Majówka” w Kamieniołomie

W urokliwym zakątku Zabierzowa, jakim jest miejscowy Kamieniołom, Klub nasz w dniu 25 maja br. rozpoczął sezon na spotkania plenerowe przy grillu i muzyce. Poranna deszczowa pogoda nie zachęcała do imprezy, ale wszystkich wątpiących zapewniałam, że słoneczna pogoda dla seniorów jest zamówiona i taka była.

Pośród soczystej, majowej zieleni, w rześkim zdrowym powietrzu, podbudowani magicznym widokiem zalewu i oczarowani dźwiękami muzyki – seniorzy czuli się wspaniale i rozpierała ich radość i energia, co zresztą widać na poniższych zdjęciach.

Zaproszenie do wspólnej zabawy, ku naszemu ogromnemu zadowoleniu, przyjęli przedstawiciele Nadleśnictwa Krzeszowice w osobach Z-cy Nadleśniczego Pana Szczepana Rusińskiego wraz z małżonką i córeczką, a także Pana Pawła Byrtka Specjalistę Służby Leśnej.

Zaproszony został również wspaniały akordeonista Pan Józio Ropka z Rudawy, którego muzyka rwała do tańca wszystkich bez względu na wiek i dolegliwości fizyczne. Taniec traktowany jest przez naszych seniorów jako jedna z form rehabilitacji, po której wszyscy czują się bardziej sprawni i młodsi.

Chwilami Pana Józia wspierał gitarą nasz klubowy kolega Jacek Walas. Przy ich muzyce utworzył się spontanicznie chórek, który bez wcześniejszego przygotowania pięknie śpiewał piosenki biesiadne.

Na świeżym powietrzu apetyty zwykle dopisują, zatem o ich zaspokojenie zadbał Wiesiek Olek, czyniąc z wielką wprawą honory „operatora grillowego” i serwując rumiane, skwierczące kiełbaski i kiszeczki, natomiast Danusia Cader, jak zwykle stanęła na wysokości zadania i przygotowała wszystkie kulinarne specjały z pyszną sałatką włącznie, a Wiesia Danielewska częstowała wspaniałym wiosennym plackiem z owocami.

Biesiadowanie trwałoby pewnie dłużej, lecz inwazja komarów przyspieszyła zakończenie udanej imprezy.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska, Jacek Walas