Dożynki Gminne w Pisarach

W dniu dzisiejszym Klub Seniora „Złota Jesień” z Zabierzowa brał udział w dożynkach gminnych, które w br. odbyły się w Pisarach. Uroczystość rozpoczęta była Mszą Św. w zabytkowym kościele parafialnym w Rudawie, a następnie wszyscy uczestnicy dożynek udali się na stadion sportowy do Pisar.

Przed stadionem uformował się korowód dożynkowy utworzony z przedstawicieli poszczególnych sołectw z przepięknymi, bajecznie kolorowymi i niekiedy bardzo wymyślnymi w formie wieńcami dożynkowymi oraz bochenkami chleba z tegorocznych zbiorów.

Sołectwo Zabierzów, jak co roku, reprezentował nasz Klub Seniora oraz sołtys Zabierzowa Wiesław Cader. Nasz Zespół Wokalny przygotował na tą okoliczność piosenkę, słowa której wyszły spod pióra naszego klubowego kolegi Wiesława Olka, wyćwiczonej pod instruktorskim okiem również naszego klubowicza Jacka Walasa a przeznaczona ona była dla V-ce Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Wojciecha Kozaka, jak też wieniec upleciony przez Wiesławę Włodarczyk i Barbarę Golińską.

Członkowie naszego Klubu prezentowali się dostojnie w swoich strojach regionalnych. Przed oficjalnym otwarciem dożynek spotkał się z nami Pan Marszałek Wojciech Kozak, lecz niestety, ku naszemu wielkiemu rozczarowaniu, nie dotrwał do momentu wręczenia Mu przez nasz Klub wieńca i chrupiącego chleba. Było nam bardzo przykro z tego powodu, ale cóż, widocznie powinności służbowe nie pozwoliły Panu Marszałkowi na Jego dłuższe uczestnictwo w dożynkach.

Ale to niespodziewane poczucie zawodu, ani też deszczowa aura nie zgasiły w nas radości z uczestnictwa we wspaniale przygotowanej imprezie dożynkowej.

Należą się słowa uznania za przepiękne dekoracje wzdłuż całej drogi przez wieś oraz za profesjonalne prowadzenie uroczystości przez Agnieszkę Mleczko i Marcina Kruka.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska, Jacek Walas