Kolędnicy – Seniorzy na koncercie w Przedszkolu

Zespół Szkolno Przedszkolny w Zabierzowie zaprosił grupę kolędniczą Klubu Seniora „Złota Jesień” do udziału w Koncercie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Co wydarzyło się w Betlejem”, który odbył się w dniu 31 stycznia br.

Jesteśmy urzeczeni podniosłością i magią tego wydarzenia, w którym występowały dzieci w wieku 5 i 6 lat, tak zespołowo, jak również w duetach, czy też solo. Bardzo podobała się Święta Rodzina z Dzieciątkiem na ręku. Dzieci przepięknie prezentowały się w kostiumach bożonarodzeniowych. Anioły w lśniących biało – srebrnych skrzydłach, żwawi pastuszkowie w serdaczkach i góralskich kapeluszach, inne postacie w białych i niebieskich luźnych tunikach wznosiły do Nieba donośnymi głosami piękne melodie i słowa pastorałek, a także tradycyjnych kolęd.

Był nawet taniec z białymi chustami, oraz wykonanie na skrzypcach dwóch kolęd. Na twarzach wspaniałych aktorów nie było tremy, lecz entuzjazm i chęć jak najlepszego i „najgłośniejszego” wykonania. Po prostu było pięknie!

Do uświetnienia występów przyczyniła się także pani kierownik Klubu „Senior +”, która na flecie wykonała kolędę „Lulajże Jezuniu”.
Również i my seniorzy, wpisaliśmy się w scenariusz tego pięknego wydarzenia w formie odwiedzin kolędników z gwiazdą, szopką, turoniem i muzyką. Oprócz kolęd były podziękowania za przyjęcie kolędników, życzenia na Nowy Rok i ze względu na to, że do Betlejem daleka droga, kolędnicy, mimo życzliwego ich przyjęcia przez publiczność wybrali się w dalszą drogę śpiewając „Do szopy hej pasterze” oraz „Wiwat, wiwat już idziemy, za kolędę dziękujemy”.

Wśród licznej publiczności obecni byli zaproszeni goście na czele z Panią Wójt, Ks. Proboszczem zabierzowskiej parafii, oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek szkolno – dydaktycznych.

Na zakończenie mojej relacji przekazuję paniom nauczycielkom wielkie uznanie za wkład pracy, jaki włożyły w przygotowanie dzieci (młodych artystów) do tak wspaniałego występu.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska