Toast noworoczny w Klubie Seniora „Złota Jesień”

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Klub nasz w dniu 29.XII.2022 r. zorganizował uroczyste spotkanie, podczas którego pożegnaliśmy stary i powitali Nowy 2023 Rok.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości, którzy mimo licznych, piętrzących się na przełomie roku obowiązków, jednak znaleźli czas, aby przyjąć nasze zaproszenie do wspólnego świętowania, za co Im bardzo dziękujemy, a byli to: Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan, Przewodniczący Rady Gminy – Henryk Krawczyk, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów – Andrzej Karcz, Wiceprzewodniczący Gminnej Rady Seniorów – Wiesław Kostecki, zabierzowscy Radni Wiesław Cader, Jerzy Cywicki, Michał Korzonek, Adam Wierzbicki, Dyrektor Jurajskiej Izby Gospodarczej – Andrzej Bukowczan, nasi przyjaciele i dobroczyńcy – Państwo Violetta i Janusz Apostolscy i Sołtys Zabierzowa – Edmund Dąbrowa.

Mijający rok był czasem trudnym z różnych przyczyn m.in. ze względu na jeszcze ciągle aktywny wirus COVID, rozpętanie barbarzyńskiej wojny Rosji przeciw Ukrainie oraz galopującej inflacji, ale Bogu dziękować, przetrwaliśmy ten ciężki czas. Stąd też w życzeniach noworocznych powtarzały się słowa „zdrowia i pokoju na świecie”.

Zazwyczaj w takim czasie dokonuje się podsumowania tego, co wydarzyło się na przestrzeni mijającego roku, lecz ze względu na to, że w naszym Klubie tych działań było mnóstwo i aby nie zanudzać uczestników spotkania ograniczyliśmy się tylko do informacji, że szczegółowy przegląd działalności Klubu za bieżący rok ukaże się pod koniec lutego na naszej stronie internetowej i na profilu facebookowym Klubu. Po złożeniu życzeń przez Przewodniczącą Klubu, wszyscy obecni na sali, powstawszy, łącząc ręce i serca, dając tym samym wyraz jedności, zaśpiewali starą polską kolędę „Bóg się rodzi, moc truchleje…”

Następnie Wiceprzewodniczący Klubu Jerzy Dąbrowski wzniósł toast tymi słowami: „ Nowy Rok bieży w jasełkach leży” głoszą słowa kolędy. Nowy Rok jest czasem początku, zaczynamy wszystko od nowa, a to co stare mija, zostaje za nami. Za dwa dni będziemy witać Nowy 2023 rok. Nikt z nas nie wie jaki on będzie. Oby nie był gorszy od tego, który mija. Niech ten nowy rok obdaruje nas dobrym zdrowiem, przyniesie radość, oddali smutki, szczęścia nie żałuje i da nadzieję na lepsze jutro. Tego życzę szanownym gościom i wszystkim przyjaciołom z Klubu Seniora „Złota Jesień”. Wszystkiego dobrego i do siego roku.” Po tych słowach wszyscy wznieśli kielichy z szampanem, aż tu nagle dało się słyszeć zbliżających się kolędników z muzyką, gwiazdą i turoniem. Byli to „pastuszkowie” z Bolęcina. Pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki przy muzyce akordeonisty naszego przyjaciela Józefa Ropki. Kolędnicy zostali zaproszeni do stołu i w dalszej części naszego spotkania kilkakrotnie występowali na scenie śpiewając kolędy, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania.

Jako, że karnawał się rozpoczął, toteż z akordeonu popłynęła muzyka taneczna, która zwabiła na parkiet prawie wszystkich uczestników imprezy. Po szaleństwach tanecznych można było uzupełnić zużytą energię przy świątecznie nakrytych i przybranych stołach, na których przy ciepłym blasku świec, piętrzyły się różne smakołyki, przekąski i ciasta przygotowane przez nasze seniorki.

Zabawa pewnie trwałaby do późnych godzin nocnych, lecz mimo niespożytej energii seniorów, imprezę należało zakończyć o stosownej porze. Zatem bez entuzjazmu, ale w dobrych humorach seniorzy powoli żegnali się, składając sobie nawzajem życzenia, obiecując spotkać się w przyszłym roku.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska