Pomoc dla Ukrainy

Członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie chętnie włączają się w dotychczasowe akcje charytatywne na rzecz uchodźców z ogarniętej barbarzyńską wojną Ukrainy, głównie do tych, którzy otrzymali bezpieczne schronienie na terenie naszej Gminy. Natomiast serca nasze poruszyła myśl o tych ludziach, którzy pozostali w swojej bezlitośnie niszczonej przez agresora Ojczyźnie i muszą jakoś przetrwać zbliżającą się zimę.

Zatem nasi seniorzy, jak również niektóre ich rodziny o wrażliwych sercach , gotowi nieść pomoc potrzebującym za wschodnią granicą zorganizowali paczki z ciepłą odzieżą dla dzieci i dorosłych w postaci kurtek, swetrów, rękawic, szalików, kołder, poduszek a dla dzieci również słodycze i maskotki. W paczkach znalazły się też świece, tak niezbędne w czasie braku prądu. Transport darów w dniu 15 grudnia 2022 r. do miejscowości Bajkowce (150 km od Lwowa) zapewniła Straż Pożarna z Wielkiej Wsi, za co serdecznie dziękujemy.

Tego rodzaju akcje planujemy kontynuować w niedalekiej przyszłości i zachęcamy również seniorów z innych miejscowości do włączenia się w pomoc walczącej Ukrainie.

Niewątpliwie w wielu sołectwach naszej Gminy pomoc niesiona jest już od samego początku wojny, natomiast w chwili obecnej bądźmy solidarni z tymi, którzy pozostali niejednokrotnie na zgliszczach swoich domów, jak też szukających bezpiecznego kąta w piwnicach, metrach i innych w miarę bezpiecznych miejscach.
Pomóżmy im przetrwać srogą zimę.

Barbara Golińska