Dzień Kobiet i Mężczyzn

Dla osób starszych
samotność to bycie niewidzialnym.
Jak można to zmienić?

Zgodnie z tradycją panującą w Klubie Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie, każdego roku obchodzony jest w marcu Dzień Kobiet i Mężczyzn.

Dzień Kobiet i Mężczyzn świętowany jest łącznie, ponieważ te daty są blisko siebie. Dzień Kobiet od dawna przyjął się w naszym społeczeństwie, natomiast Dzień Mężczyzn 10 marca dopiero od niedawna wdrażany jest do tradycji obchodzenia tego świętowania.

Wbrew niektórym obiegowym opiniom świętowanie Dnia Kobiet nie jest wymysłem i reliktem ideologii PRL. Ponoć początki Dnia Kobiet sięgają starożytnego Rzymu. Dzień Kobiet był wówczas celebrowany ku czci bogini Junony, która była opiekunką życia kobiet.

Seniorzy z Klubu obchodzili te wspólne dni 9 marca 2023r w swoim licznie przybyłym gronie. Było gwarnie, rodzinnie, radośnie z humorem, „na słodko” przy własnej roboty wypiekach. Nie brakowało pięknych życzeń, kwiatków, upominków, konkursów oraz realizacji własnej twórczości artystycznej obejmujące również zwyczaje z lat PRL.

Panowie przygotowali niespodzianki dla Pań ale i Panie odwdzięczyły się Panom tym samym. Nawet niewielki gest wobec drugiej osoby potrafi zrobić wiele dobrego, jest wzruszający i pozostaje długo w pamięci.

Członkowie Klubu / 51 osoby / lubią wspólne imprezy które w znacznym stopniu urozmaicają codzienne ich życie a ponadto dają duże poczucie przynależności. Nawet skromny poczęstunek smakuje wówczas wyjątkowo.

Zapraszam do obejrzenia relacji zdjęciowej.

Tekst: Cecylia Chrzanowska
Zdjęcia Wiesława Danielewska