Uroczystość jubileuszowa 80+ w Klubie Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie

W dniu 13 sierpnia br w sali widowiskowej Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy nastąpiło zbiorcze uhonorowanie wszystkich naszych seniorów w wieku 80+. Klub nasz liczy czterdziestu siedmiu aktywnych członków, w tym dziewięcioro seniorów osiągnęło ten piękny wiek. Najstarsza seniorka liczy sobie 88 lat.

Do tej pory corocznie obchodzone były urodziny tylko tych osób, które w danym roku przekraczały, a może lekko przeskakiwały , magiczny próg w strefę złotej jesieni swojego życia t.j. w 80-te urodziny. Podczas tegorocznego święta tylko jedna osoba przechodziła ten magiczny próg, pozostali tą celebrę mają już za sobą.

Oczywiście były szczere życzenia, kwiaty, szampan, drobne upominki i gigantyczny tort, który wyszedł spod zręcznych rąk naszej klubowej koleżanki Hanki Miśtak, w który włożyła oprócz serca cały swój kulinarny kunszt. Poczęstunek przy stołach przygotowany był przez naszych członków z własnych funduszy. Po złożeniu życzeń, wzniesieniu toastu i odśpiewaniu sto lat, nasz klubowy bard Wiesiek Olek zaśpiewał piosenkę własnego autorstwa, treść której stanowiła życzenia dla Jubilatów.

Zaproszenie do wspólnego świętowania przyjęli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z nami Klubów Seniora z Brzoskwini i z Brzezinki, a także Sołtys – Edmund Dąbrowa, Andrzej Bukowczan – honorowy członek naszego Klubu i zarazem V-ce Prezes Jurajskiej Izby Gospodarczej, oraz Katarzyna Mroczek – koordynator aktywizacji seniorów.

Do tańca przygrywał nam znakomity Zespół „Senior Band”, który porywał na parkiet wszystkich uczestników tej uroczystej imprezy. Przyglądając się wirującym seniorom, można było się zastanawiać, ile jeszcze pokładów energii i życia drzemie w tych przecież już niemłodych osobach.

Takie żywiołowe tańce stanowią swoistą rehabilitację, oraz powodują, że mimo wieku seniorzy czują się jeszcze młodzi.
Warto tu przytoczyć aforyzm Marka Twaina – „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska, Wiesław Kostecki