Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie na przestrzeni 2021 roku

Ze względu na sytuację pandemiczną działalność naszego Klubu była zawieszona do końca maja 2021 r. Również w czasie wznowienia działalności też nie było możliwości zrealizowania wszystkiego, co było zaplanowane. Jednak staraliśmy się, przynajmniej częściowo założone w harmonogramie działania wykonać, i tak:

6.I Orszak Trzech Króli zorganizowany przez nasza koleżankę klubową Wiesię Danielewską, bez udziału członków naszego Klubu.
27.III W Niedzielę Palmową 3 osoby reprezentowały Klub Seniora idąc w strojach krakowskich w procesji z palmą wykonaną przez Wiesię Danielewską.
3.VI W procesji Bożego Ciała liczny udział naszych seniorów w strojach regionalnych.
11.VI Piknik w Kamieniołomie połączony z pierwszym od początku roku zebraniem ogólnym, na którym zostało przedłożone sprawozdanie z działalności Klubu za rok 2020.
25.VI „Wianki”, różne konkursy z nagrodami, szukanie kwiatu paproci, inscenizacja oparta na fragmentach „Pieśni Świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego.
15.VII Wieczornica integracyjna z Klubem Seniora z Brzoskwini w Gospodarstwie Rybackim w Dolinie Kobylańskiej Bartłomieja Szczoczarza.
29.VII Zebranie ogólne w Kamieniołomie.
18.VIII Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa w Czernichowie.
26.VIII Spotkanie urodzinowe dwojga naszych członków 80-latków w siedzibie Centrum Kultury.
27.VIII Na zaproszenie Klubu Seniora z Brzoskwini członkowie Zespołu Teatralnego, występujący w aktualnie przygotowywanym mini-spektaklu „Krakowsko – Góralskie miłowanie” wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w Dubiu, na które zaproszeni byli też członkowie K.S. „Sami Swoi” z Rudawy.
5.IX Liczne grono naszych członków obejrzało wystawę prac członków Klubu „Senior +” zorganizowaną w Bibliotece „Pod Aniołem”. Twórcami tych prac w dużej mierze byli członkowie naszego Klubu, którzy jednocześnie biorą udział w zajęciach Klubu „Senior +”.
23.IX Żegnaliśmy lato w Kamieniołomie.
30.IX Wycieczka do Muzeum Agatów „Skarby tej Ziemi” w Rudnie.
3.X Liczny udział naszych członków w strojach regionalnych w procesji odpustowej.
28.X Zebranie ogólne w lokalu Klubu.
18.XI Zebranie ogólne w lokalu Klubu.
27.XI XV Zabierzowski Dzień Seniora, podczas którego nasz Zespół Teatralny zaprezentował na żywo mini – spektakl „Krakowsko -Góralskie miłowanie”.
30.XI „Andrzejki” w lokalu Klubu.

Ponadto odbyło się 7 posiedzeń Zarządu Klubu, oraz 14 prób przedstawienia „Krakowsko – Góralskie miłowanie”.

Zabierzów 10.II.2022r.

Zarząd Klubu Seniora
„Złota Jesień” w Zabierzowie