Sprawozdanie z działalności Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie na przestrzeni 2020r.

W związku z pandemią koronawirusa działalność naszego Klubu była przez okres 9-ciu miesięcy zawieszona (z wyjątkiem czerwca), stąd też niewiele zaplanowanych spotkań i imprez mogliśmy zrealizować.

6.I Orszak Trzech Króli
16.I Liczny udział naszych członków w Wieczorze Kolęd na zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie, podczas którego zaśpiewaliśmy 4 pastorałki z akordeonowym akompaniamentem.
19.I Jasełka na sali widowiskowej Centrum Kultury dla szerokiej publiczności (w obsadzie 31 osób)
23.I Zebranie ogólne
31.I Zwiedzanie wystawy szopek w Celestacie w Krakowie ul. Lubicz 16 wspólnie z członkami Klubu Senior + (wśród eksponatów piękna szopka wykonana przez Klub Senior +)
8.II Bal karnawałowy przebierańców z udziałem przedstawicieli Klubu Seniora „Jarosze” z Brzezinki, „Sami Swoi” z Rudawy i Klubu z Brzoskwini.
13.II Zebranie ogólne sprawozdawczo – wyborcze
15.II Występ naszego Zespołu Teatralnego z przedstawieniem „Wiedzą sąsiedzi, na czym kto siedzi” w Klubie Seniora w Brzezince.
20.II Zebranie ogólne połączone z tłustym czwartkiem.
27.II Zwiedzanie Muzeum i Pracowni Witrażu Kraków Al.Krasińskiego 23 wspólnie z Klubem Senior +.
10.III Dzień Kobiet i Mężczyzn (kwiaty, słodycze, niespodzianki itp)
25.VI Piknik w Kamieniołomie
V – VI Przygotowywanie wraz z Klubem Seniora z Brzoskwini prezentacji z okazji 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II, które zostało pokazane na naszej stronie internetowej oraz na facebooku Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej z Krakowa.
4.X Udział w procesji odpustowej w strojach regionalnych.

Kilka osób z naszego Klubu przygotowało informację n.t. jak spędzają czas podczas pandemii. Ukazały się one w „Znad Rudawy” w wydaniu majowym.

Kilku naszych seniorów opracowało wspomnienia wigilijne ze swojego dzieciństwa, dorosłości oraz chwili obecnej, które ukazały się w wydaniu grudniowym „Znad Rudawy”.

Na przestrzeni roku 2020 Zarząd Klubu odbył 11 posiedzeń.

Ponadto Zespół Teatralny przeprowadził kilka razy próby przygotowując mini – spektakl pt. „Krakowsko – Góralskie Miłowanie”, który mamy nadzieję pokazać szerszej publiczności w IV kwartale 2021 r.

Zarząd Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie