Wystawa krakowskich szopek

W dniu 31 stycznia br członkowie naszego Klubu mieli możliwość obejrzenia pokonkursowej wystawy szopek krakowskich w Celestacie przy ul. Lubicz 16, gdzie zaprezentowane zostały prace krakowskich szopkarzy, pielęgnujących tradycję datującą się od 1937 roku. Szopki krakowskie są ewenementem na skalę światową, a od 2018 roku wpisane są na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Byliśmy oczarowani tego rodzaju dziełami artystycznymi, wymagającymi nadzwyczajnych zdolności, precyzji wykonania z wykorzystaniem elementów architektury zabytkowej Krakowa.

Tuż przy wejściu na salę wystawienniczą wspaniale wyeksponowana została szopka seniorów z Zabierzowa, zbudowana w Klubie Senior +. Głównymi twórcami tej pięknej w swojej formie, niepowtarzalnej szopki była Pani Jadwiga Kalemba – koordynator Klubu Senior + wraz z Mężem oraz Henryk Micimiński, wieloletni członek naszego Klubu, który zaangażował się również w działalność nowo powstałego w 2019 roku Klubu Senior + w Zabierzowie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Przy budowie tej szopki pomocą służyli również inni seniorzy, uczestniczący w zajęciach prowadzonych przez Senior +.

Szopka seniorów została wyróżniona przez Dyrektora Muzeum.
Na zakończenie relacji serdecznie dziękujemy Pani Jadwidze Kalembie za zorganizowanie wspólnego zwiedzania wystawy przez naszych członków wraz z członkami Klubu Senior +.

Tekst i zdjęcia z telefonu – Barbara Golińska