Tradycyjne „Jasełka” w Zabierzowie

W dniu 19 stycznia br. Zespół Teatralny Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie zaprosił kolejny raz mieszkańców Zabierzowa oraz okolicznych miejscowości na tradycyjne Jasełka. Scenariusz został oparty na motywach „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla oraz tekstach zaczerpniętych z innych źródeł, a także zostały wykorzystane własne pomysły. Jasełka wystawione zostały już po raz siódmy.

Sala widowiskowa w Centrum Kultury była pełna, co może świadczyć, że mimo powtarzających się, najpierw corocznie, a ostatnio co dwa lata scen i postaci, jednak widowisko to jest chętnie oglądane.
Sądząc po reakcji widowni oraz pochlebnych kuluarowych wypowiedziach, spektakl podobał się. Mamy świadomość, że z pewnością nie był doskonały, ale biorąc pod uwagę występujące postacie w liczbie 32 osób, oraz wiek aktorów od 7 do 80 lat, należy stwierdzić, że ogarnięcie tego wszystkiego, łącznie z przygotowaniem własnoręcznie kostiumów, nie było łatwym przedsięwzięciem. Tym bardziej mamy satysfakcję, że daliśmy radę a ponadto lubimy to co robimy.

Na zakończenie tej krótkiej relacji chciałam zaznaczyć, że jesteśmy usatysfakcjonowani tak dużą frekwencją podczas naszego przedstawienia, zatem z całego serca wszystkim dziękujemy, gdyż Wasza obecność jest dla nas nagrodą za trud włożony w przygotowanie Jasełek. Dziękujemy również Pani Dorocie Zwolińskiej za przygotowanie dzieci do występu w Jasełkach, oraz rodzicom małych aktorów za to, że pozwolili im na udział w przedstawieniu i dołożyli starań, aby pięknie wyglądały. Podziękowania kierujemy też do osób spoza naszego Klubu, którzy występowali u nas gościnnie, a mianowicie: Kasi Mroczek, Władysławowi Szczepańskiemu, Wiesławowi Kosteckiemu, Kazi Burek , Franciszkowi Sendorowi, Maćkowi Ziębie i Krystianowi Krawczykowi. Szczególne podziękowania należą się Panu Januszowi i Panu Robertowi z Samorządowego Centrum Kultury za pomoc techniczną przy realizacji przedstawienia a Panu Robertowi jeszcze dodatkowo za piękne zdjęcia.

Już dziś zapraszamy na następne Jasełka oraz na inne różne przedstawienia i imprezy organizowane przez nas.

Obsada:

Święta Rodzina – Katarzyna Mroczek i Władysław Szczepański
Aniołki – Zosia Pisarska, Ola Mozdzioch, Emilka Kulczyk, Milenka Mroczek
Pastuszkowie – Mateusz Pniak, Wiesława Włodarczyk, Aleksander Bielak, Barbara Golińska, Marian Łacheta, Małgorzata Kozłowska, Wiesław Olek, Jerzy Dąbrowski
Żyd Lejba – Władysław Sendor
Trzej Królowie – Wiesław Kostecki, Franciszek Sendor, Waldemar Czuba
Rzemieślnicy – Ewa Wanatowicz, Małgorzata Kołacz, Stanisława Sajdak, Jan Knapik
Strażak – Mateusz Korzonek
Król Herod – Tadeusz Miłek
Śmierć – Kazimiera Burek
Żołnierze – Maciej Zięba, Krystian Krawczyk
Diabły – Celina Chrzanowska, Henryk Micimiński
Dzieci krakowianki i krakowiak – Eliza Dąbrowska, Ania Pniak, Mikołaj Brych.

Scenariusz i reżyseria – Barbara Golińska
Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Robert Zając
Film – Wiesława Danielewska