VIII Małopolskie Forum Srebrnej Gospodarki

W dniu 10 kwietnia br. w hotelu Best Western Premier w Krakowie przy ul. Opolskiej 14a odbyło się VIII Małopolskie Forum Srebrnej Gospodarki, objętej patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Organizatorem tej konferencji jest (jak zawsze) Jurajska Izba Gospodarcza z dyrektorem Andrzejem Bukowczanem na czele.

Członkowie naszego Klubu chętnie i licznie uczestniczą w różnych  imprezach organizowanych przez Jurajską Izbę Gospodarczą, w tym również w Forach Srebrnej Gospodarki. Tak było i tym razem.  Zespół Teatralny z Zabierzowa

prowadzony przez długoletniego dyrektora Teatru Ludowego w Nowej Hucie Jacka Stramę, zaznaczył swoją obecność poprzez zaprezentowanie krótkiego fragmentu przedstawienia „Kulig” pod nazwą „Oświadczyny staropolskie”, przyjęte przez uczestników konferencji ogromnymi brawami.

Bardzo ucieszyła nas obecność naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia „Akolada Izdebnicka”, która na stoisku wystawienniczym wyeksponowała tak nieprawdopodobne w swojej formie i kolorystyce wyroby rękodzieła artystycznego, nawiązujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, jak również inne piękne cacka wykonane z największym kunsztem i precyzją. Stoisko swoje miały sławne już nie tylko na całą Polskę, ale i poza granicami kraju „Koronczarki” skupione wokół Biblioteki w Rudawie, które oprócz wystawy przepięknych i delikatnych jak pajęczynki koronek, prowadziły warsztaty dziergania koronek różną techniką.

Również stoiska Klubu Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczyglic przyciągały uwagę uczestników konferencji pięknymi wyrobami rękodzieła artystycznego. Miło nam było również spotkać zaprzyjaźnionych z nami przedstawicieli Miejskiej Rady Seniorów z Kęt. Bardzo sobie cenimy udział w Forum, gdyż omawiane sprawy pro senioralne żywo nas interesują a ponadto podczas wczorajszej konferencji omawiane były sprawy związane z ekologią i ochroną środowiska, które niewątpliwie aktualnie stanowią temat pierwszoplanowy.

Podsumowując wczorajsze wydarzenie należy stwierdzić, że tego rodzaju spotkania dają podwójną korzyść, gdyż z jednej strony zgłębiają naszą wiedzę w tematach związanych z seniorami w zakresie aktywizacji zawodowej seniorów, rozwijania przedsiębiorczości, opieki zdrowotnej seniorów (Teleanioł, Dzienne Domy Opieki Medycznej, Placówki Wsparcia Dziennego itp.), z drugiej zaś strony dają możliwość utrwalania dotychczasowych znajomości i nawiązywania nowych, co z pewnością pozwala na ściślejszą współpracę i wymianę doświadczeń.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Jurajska Izba Gospodarcza, Wiesław Kostecki, Marian Łacheta