VII Małopolskie Święto Pstrąga

Klub Seniora „Złota Jesień” przyjął zaproszenie do udziału w VII Małopolskim Święcie Pstrąga, organizowanym przez Jurajską Izbę Gospodarczą, Gospodarstwo Rybackie „Dolina Będkowska”, Stowarzyszenie Homini et Terrae oraz Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Impreza odbyła się w dniu 11 maja 2019r.

Na stoiskach wystawienniczych, na których oprócz dań konkursowych z pstrąga, były eksponowane jeszcze inne, bardzo różnorodne specjały, można było podziwiać przeróżne dekoracje nawiązujące do charakteru tej imprezy, za wystrój których otrzymywane były punkty i na ich podstawie Wysokie Jury przyznawało odpowiednią lokatę. Stoisk było kilkanaście (chyba) i wszystkie pięknie się prezentowały.

Ja jednak ograniczę się tylko do opisu naszego uczestnictwa w tej imprezie.

Otóż stoisko nasze wyraźnie akcentowało charakter imprezy, gdyż udekorowane było sprzętem wędkarskim, takim jak wędki, podbierak, sieć rybacka z rybkami, był też mały stawek z wodą, obrośnięty wodną roślinnością, w którym wisiał na wędce pstrąg, a stół nakryty był niebieską, drapowaną tkaniną imitującą wodę. Ponadto wśród wystawionych potraw usadowiły się łabędzie i ryby, wyczarowane techniką carvingu przez naszą koleżankę Wiesławę Włodarczyk.

W miejscu centralnym pysznił się „tort z pstrąga”, (danie konkursowe) który przykuwał uwagę uczestników imprezy swoją nietuzinkową dekoracją, przygotowany przez naszego kolegę klubowego Henryka Micimińskiego. Obok na półmisku wyeksponowany był również pstrąg smażony w ziołach przyrządzony przez Ewę Wanatowicz.

W rezultacie otrzymaliśmy, tak jak wszyscy uczestnicy dyplom i nagrodę rzeczową za udział w imprezie, za wystrój stoiska zajęliśmy III miejsce i otrzymaliśmy również dyplom i nagrodę rzeczową, natomiast „tort z pstrąga” nie zakwalifikował się na podium, mimo iż niektórzy członkowie jury, degustując ten specjał, wyrażali swoje doznania smakowe słowami „rewelacja, rewelacja”. Ale mimo wszystko cieszymy się z tego, co otrzymaliśmy, gdyż nagrody rzeczowe będą bardzo przydatne w Klubie.

Tekst: Barbara Golińska
Zdjęcia: Wiesława Danielewska