Spotkanie opłatkowe u zabierzowskich seniorów

W dniu 19 grudnia 2018 członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie spotkali się, aby wraz z zaproszonymi gośćmi złożyć sobie życzenia świąteczne i wznieść toast noworoczny.

Zaproszenie do wspólnego świętowania przyjęli następujący goście: Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan, Przewodniczący Rady Gminy – Henryk Krawczyk, Radni – Adam Wierzbicki i Wiesław Cader, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – Alicja Wójcik, Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury – Aleksandra Małek, Wiceprezes Jurajskiej Izby Gospodarczej i Właściciel Gospodarstwa Rybackiego – Bartłomiej Szczoczarz, Dyrektor Jurajskiej Izby Gospodarczej – Andrzej Bukowczan, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów – Andrzej Korzycki, Koordynator ds. Aktywizacji Seniorów – Katarzyna Mroczek, Przedstawiciel Nadleśnictwa Krzeszowice – Paweł Byrtek i przedstawiciele zaprzyjaźnionego z nami  Klubu Seniora z Brzoskwini na czele z Przewodniczącym – Wiesławem Kosteckim.

Uczestników uroczystego spotkania opłatkowego powitała przewodnicząca Klubu Barbara Golińska, która w swojej wypowiedzi stwierdziła, że mijający rok, mimo wspaniałych sukcesów odnoszonych przez Klub na przestrzeni całego roku w różnych dziedzinach swojej działalności, był jednak rokiem smutnym, gdyż przy wigilijnym stole zabrakło trojga naszych klubowych przyjaciół, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Za spokój dusz tych osób, oraz za tych, którzy odeszli w latach poprzednich została odmówiona modlitwa. Następnie życzenia świąteczne i noworoczne w ciepłych, serdecznych słowach przekazała wszystkim zebranym Pani Wójt, oraz Przewodnicząca Klubu. Po rozdaniu opłatków stanowiących symbol zgody i pojednania, daliśmy wyraz wzajemnej życzliwości poprzez połączenie naszych rąk i gorących serc i zaśpiewaliśmy zgodnych chórem starą kolędę „Bóg się rodzi …”.

Aby godnie zakończyć Stary Rok i powitać Nowy,Wiceprzewodniczący Klubu Jerzy Dąbrowski wzniósł toast tymi słowami: ”W ten świąteczny wieczór wznieśmy toast za pomyślność w nadchodzącym Nowym 2019 Roku. Niech on nam przyniesie pokój i życzliwość, niech się spełnią plany i marzenia a w naszych domach niech nie zabraknie miłości i zrozumienia”.

Jak obyczaj każe, nie mogło się obyć bez kolęd na opłatkowym spotkaniu, zatem nasz chórek zaśpiewał cztery piękne, głębokie w swojej świątecznej treści  nowe kolędy, które zostały przygotowane pod kierownictwem Józefa Ropki, prowadzącego w naszym Klubie warsztaty wokalne.

Niespodzianką wieczoru była wizyta wolontariuszy skupionych wokół Biblioteki „Pod Aniołem” z przygotowanym przez nich pod kierownictwem Pani Stasi Wolan przedstawieniem „Herody”.  To barwne widowisko z postaciami biblijnymi a także śpiewane przez nich kolędy bardzo podobały się uczestnikom spotkania opłatkowego, za co otrzymali gorące brawa.

Przy ciepłym blasku świec, przy ładnie i smacznie przygotowanych stołach, na których królowały dania wigilijne, wśród których poczesne miejsce zajmował tradycyjny karp podarowany przez Pana Bartłomieja Szczoczarza, toczyły się przyjazne rozmowy, jak też rozbrzmiewały stare polskie kolędy.

Tekst – Barbara Golińska
Film i zdjęcia – Wiesława Danielewska