Gminne spotkanie kwartalne seniorów i spotkanie studyjne

W drugiej połowie kwietnia br. w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbyły się dwa ważne wydarzenia, w których nasz Klub brał czynny udział. Jednak ze względu na fakt, że to nie my byliśmy organizatorami tych spotkań, ograniczę się jedynie do zaznaczenia charakteru naszej obecności i umieszczenie kilku zdjęć z tych imprez.

W dniu 20 kwietnia zorganizowane zostało kwartalne spotkanie seniorów ze wszystkich klubów z całej Gminy.

Poszczególne kluby prezentowały się w różnoraki sposób, a mianowicie Balice, Burów i Rudawa przygotowały coś dla ciała, a mianowicie pyszne słodkości i fikuśne kanapeczki, które migiem zniknęły ze stołów, a seniorzy z Brzoskwini, Kobylan i Zabierzowa zaprezentowali coś dla ducha w postaci występów scenicznych.
Klub Seniora z Brzoskwini przedstawił doskonały „Brzoskwiniowy Kabarecik”, który rozbawił publiczność, Kobylany zachwyciły nas występem wokalnym, a nasz Zespół Teatralno-Satyryczny jako, że jeszcze mieścimy się w okresie wiosennym, pokazał fragment przedstawienia”Topienie Marzanny i powitanie Wiosny”, poprzedzonego piosenką powitalną. Było to przedstawienie bardzo kolorowe i humorystyczne i podobało się zgromadzonym seniorom.

Natomiast w dniu 26 kwietnia Centrum Kultury było miejscem spotkania studyjnego zorganizowanego przez Fundację „Mapa Pasji” w ramach programu „Przestrzeń dla seniorów”. Była to grupa seniorów z Łącka, Tokarni, Jordanowa i Zawoi. Głównym tematem było dostosowanie przestrzeni do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych. Podczas tego spotkania Klub nasz zaprezentował ponownie scenkę o topieniu Marzanny i powitaniu wiosny, gorąco oklaskiwaną przez widownię. W drugim dniu pobytu zwiedzono Zabierzów i przy okazji naszą nową siedzibę, oraz malownicze zakątki Bolechowic.

W wyniku wspólnych rozmów nawiązane zostały kontakty, które jak mniemam zaowocują współpracą na niwie wymiany doświadczeń.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska, Katarzyna Mroczek