Wycieczka integracyjna seniorów

Ze środków finansowych otrzymanych do dyspozycji naszego Klubu w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Centrum Kultury w Zabierzowie oraz przy zaangażowaniu środków własnych Klub nasz zorganizował w dniu 17.X.2017r. wycieczkę integracyjną do Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz do Parku Miniatur w Inwałdzie.

W wycieczce tej uczestniczyło 26 członków Klubu Seniora oraz 21 mieszkańców Zabierzowa w wieku 60+, niezrzeszonych w naszym Klubie. Była to druga wycieczka tego typu i naszym staraniem będzie, aby na stałe weszła w kalendarz planowanych przez nas corocznie wycieczek. Pozwoli to na ściślejszą integrację starszego zabierzowskiego środowiska.

Wycieczka zdaniem wszystkich uczestników była udana, tak ze względu na przepiękną jesienną pogodę z babim latem, jak też na możliwość zapoznania się z kolejami życia od narodzenia do śmierci Św. Jana Pawła II., przy zastosowaniu nowoczesnych technik audiowizualnych i obejrzenia cennych eksponatów, jakie pozostawił po sobie Ojciec Św.

Obejrzenie tego wszystkiego wywarło na nas ogromne wrażenie i pozostanie na długo w naszej pamięci i w naszych sercach. W Wadowicach nie mogło obyć się bez zjedzenia sławnych papieskich kremówek w cukierni w Rynku, do której chodził Karol Wojtyła z kolegami  po maturze.

Również zwiedzanie Parku Miniatur z przewodniczką obdarzoną nie tylko wiedzą na temat prezentowanych obiektów, lecz także swoistym humorem, pozwoliło chociaż na chwilę przenieść się w miejsca, których większość z nas nie miała możliwości zwiedzić na żywo.

A więc byliśmy w Watykanie na Placu św. Piotra, w Paryżu obok Wieży Eiffla, w  operze w Sydney, przy Bramie Brandenburskiej, na Akropolu, w pobliżu Krzywej Wieży w Pizie, obok Muru Chińskiego, Statuy Wolności w Nowym Jorku i w wielu jeszcze sławnych miejscach, tu nie wymienionych.

Byliśmy również w kinie 5D, w którym przeżywaliśmy chwile grozy będąc w centrum niesamowitych wydarzeń, ale na szczęście uszliśmy z życiem.

Podczas tej wycieczki zostało zrobionych mnóstwo zdjęć, do obejrzenia których zachęcamy na naszym Facebooku „Klub Seniora w Zabierzowie”.

Tekst: Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska