V Małopolskie Święto Pstrąga

W dniu 16.IX b.r. Klub Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie kolejny już raz czynnie uczestniczył w Świecie Pstrąga zorganizowanego przez Jurajską Izbę Gospodarczą, Stowarzyszenie Domini et Terrae, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz Gospodarstwo Rybackie „Dolina Będkowska” w Kobylanach, które jest zawsze gospodarzem tego wydarzenia.

Kluby Seniora i Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały dania z pstrągów w różnych postaciach i wariantach. Dania te były przedmiotem oceny jury. Oceniano również wystrój stoiska.

Nasze stoisko wystawiennicze prezentowało się całkiem dobrze, nawiązywało bowiem ściśle do charakteru imprezy, a wiec kolorystyka utrzymana była w tonacji czystego stawu rybnego, ozdobionego tatarakiem, siecią rybacką z rybami wewnątrz, wędkami, podbierakiem, były nawet olbrzymie szczupaki.

Wędkarską dekorację uzupełniały carvingowe cudeńka wykonane przez naszą koleżankę Wiesię Włodarczyk. Oprócz dań z pstrąga przyrządzonych na kilka sposobów przez Wiesię Danielewską i Henryka Micimińskiego, serwowaliśmy również inne ciekawe smakołyki.

Za udział w imprezie wszyscy wystawcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast w konkursie na najlepszą potrawę z pstrąga, nasza rolada z pstrąga w cieście francuskim przyrządzona przez naszego klubowego kolegę Henryka Micimińskiego zdobyła II miejsce. Otrzymaliśmy zatem następny puchar i nagrodę rzeczową.

Mimo niesprzyjającej deszczowej pogody nastroje nasze były radosne, tym bardziej że na Święto Pstrąga przybyli zaprzyjaźnieni z naszym Klubem członkowie Klubu Seniora „Pod Złotym Dębem” z Witkowic k/Kęt na czele z Przewodniczącą Krystyną Niedziela w liczbie 29 osób. W miłej atmosferze przy koleżeńskich rozmowach czas szybko płynął.

Szkoda tylko, że na zakończenie imprezy, mimo wcześniejszej zapowiedzi nie było zabawy tanecznej, na którą liczyli nasi goście, jak też nasi członkowie.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska, Marian Łacheta