Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

W sobotni wieczór 2 sierpnia w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów zostało zorganizowane kolejny już raz „Narodowe Czytanie”. W bieżącym roku było to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Pomysłowa scenografia zachwycała swoją prostotą i subtelnym odzwierciedleniem tamtej epoki.

Inscenizacja I aktu „Wesela” czytana była przez zaproszonych gości z całej gminy na czele z Panią Wójt Elżbietą Burtan i Przewodniczącą Rady Gminy Panią Marią Kwaśnik. Czytanie przeplatane było muzyką i piosenkami w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Bolęcinianie”, którzy wspaniale prezentowali się w strojach krakowskich.

Na czytanie przybyła też liczna grupa członków naszego Klubu i jak na bronowickie wesele przystało, gdzie „trza być w butach na weselu” nasi seniorzy byli w butach, ale również w strojach regionalnych, aby dać świadectwo szacunku dla tak ważnego wydarzenia, jakim jest wesele.

A wesele było nie tylko na scenie, ponieważ uczta weselna z muzyką i tańcami wchłonęła wszystkich uczestników tej imprezy, wynikiem czego wszyscy czuli się jak goście weselni.

Wielkie uznanie za wspaniałą organizację należy się Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie, jak również Samorządowemu Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska