Wystawa prac Wiesławy Danielewskiej

W dniu 5 czerwca 2022r. w bibliotece „Pod Aniołem” miało miejsce ciekawe wydarzenie, a mianowicie została zorganizowana wystawa prac naszej klubowej koleżanki Wiesi Danielewskiej.

Wystawę otworzył proboszcz ks. Krzysztof Burdak a następnie autorka tychże wystawionych eksponatów powiedziała, że właściwie okres pandemii koronawirusa, w którym dysponowała wolnym czasem, wyzwolił w niej chęć do spróbowania swoich sił w tej dziedzinie. Jako osoba znana ze swojej skromności raczej pewnie nie myślała o tym, aby ta jej twórczość miała być przedmiotem wystawy. Ale zmobilizowana i zachęcona do pokazania swoich prac szerszej publiczności przez Kierowniczkę biblioteki Panią Stasię Wolanową, jednak przełamała w sobie bojaźń przed ewentualnym niekorzystnym dla niej odbiorem jej prac przez zwiedzających i postanowiła nie chować do szuflady swoich prac, ale pokazać na zewnątrz.

Jakież było jej miłe zaskoczenie, że na otwarciu wystawy była duża frekwencja i jej obrazy znalazły wielkie uznanie i podziw wyrażany przez zwiedzających. A było co oglądać, a mianowicie były to obrazy malowane różną techniką, jak też tematyka ich była również zróżnicowana, ale głównie były to pejzaże i kwiaty. Wielkie zainteresowanie wzbudzały obrazy (a może kompozycje) stworzone z żywego mchu zwanego chrobotkiem. Także korzenie i kory drzew odpowiednio spreparowane znalazły swoje miejsce pośród innych eksponatów.

Jesteśmy dumni, że nasza koleżanka klubowa posiada takie zdolności artystyczne.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Szymon Wolan, Katarzyna Ślęczkowska