Towarzyski Turniej Gry w Boules w 2022

W dniu 24 maja 2022r. Klub Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie zorganizował już po raz trzeci Towarzyski Turniej Gry w Boules, tym razem w ramach Konkursu Inicjatyw 2022 dla Seniorów Gminy p.n. MOCni Seniorzy.

Turniej ten miał charakter rekreacyjno – sportowo – integracyjny.
Otwarcia Turnieju i powitania gości w osobie Pani Alicji Wójcik – Radnej Powiatu Krakowskiego, jak też zawodników i kibiców dokonała Katarzyna Mroczek – koordynator aktywizacji seniorów.
W rozgrywkach uczestniczyło 8 drużyn 2 – osobowych, które rywalizowały między sobą przy mocnym i głośnym dopingu licznych kibiców. Wśród zawodników oraz kibiców byli goście z Ukrainy. Sędziowała, jak zawsze, znakomita i doświadczona Maria Podobińska oraz Franciszek Sendor.

Zwycięzcami Turnieju zostali:

  • I miejsce – drużyna „Wnuczek” – Leszek Podobiński i Władysław Dukała z Rudawy;
  • II miejsce – drużyna „Kelmar” – Wiesław Olek i Marian Łacheta z Zabierzowa;
  • III miejsce – drużyna „Brzoskwinia” – Kazimiera Burek i Wiesław Kostecki z Brzoskwini.

Otrzymali oni dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy pozostali gracze, którzy odpadli w trakcie rozgrywek zostali obdarowani słodkimi nagrodami. Na zakończenie Turnieju, już poza konkursem, w szranki współzawodnictwa w tej grze zostały zaproszone dzieci, które dzielnie walczyły o jak najlepsze wyniki i wszystkie otrzymały nagrody równorzędne przekazane przez Centrum Kultury, za które bardzo dziękujemy.

W trakcie Turnieju można było wypić kawę i herbatę oraz poczęstować się różnymi smakołykami, które zostały ustawione na stołach ładnie przygotowanych przez nasze seniorki.
Wszystkie ważniejsze momenty Turnieju były skrzętnie fotografowane przez Wiesię Danielewską. Zdjęcia te można oglądać na naszym profilu facebookowym.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska