Spotkanie integracyjne w Gospodarstwie Rybackim w Dolinie Kobylańskiej

Klub Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie zorganizował w dniu 15 lipca br spotkanie integracyjne z Klubem Seniora z Brzoskwini. Miejscem spotkania było Gospodarstwo Rybackie w Dolinie Kobylańskiej Bartłomieja Szczoczarza.

Współpraca z tymże Klubem od kilku lat rozwija się pomyślnie w różnych dziedzinach działalności. Owocem tej współpracy m.in. jest piękny film wspólnie przygotowany w ramach projektu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II pod nazwą „Seniorzy Małopolski – Świętemu Janowi Pawłowi II” w związku z setną rocznicą Jego urodzin. Bardzo sobie cenimy udział członków z Brzoskwini w naszych mini – spektaklach, takich jak „Wolność jest w nas” na 100-lecie odzyskania Niepodległości, „Wiedzą sąsiedzi na czym kto siedzi”, czy też obecnie przygotowywanym „Krakowsko-Góralskie miłowanie”. Spotkanie to dało możliwość dyskusji nad dalszymi wspólnymi planami na drugie półrocze br. i pozwoliło osiągnąć konsensus w tym zakresie.

Ponadto druga część naszego wspólnego spotkania miała charakter czysto relaksowy, tym bardziej, że pogoda nam dopisała, więc mogliśmy cieszyć się wzajemną obecnością na świeżym powietrzu, trochę pośpiewać przy akompaniamencie akordeonowym Józefa Ropki a na zakończenie rozległo się gromkie sto lat dla dwóch par, które nie tak dawno obchodziły swoje złote gody, a byli to Maria i Jan Wójtowiczowie z Zabierzowa oraz Józefa i Wiesław Kosteccy z Brzoskwini.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesława Danielewska