Październikowa aktywność zabierzowskich seniorów

W ostatnim czasie Jurajska Izba Gospodarcza była organizatorem i współorganizatorem trzech jesiennych imprez, do udziału w których Klub Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie został zaproszony i na wszystkich trzech zaznaczył swoją obecność.

I tak w dniu 6 października na Zabierzowskich Błoniach odbyło się 1-sze Małopolskie Święto Ziemniaka. W imprezie tej wzięła udział dość liczna grupa członków naszego Klubu. W części artystycznej pokazany został fragment „Kuligu” z „Obrazków śpiewających” Leona Schillera p.t. „Oświadczyny staropolskie” w reżyserii Pana Jacka Stramy, przyjęty gromkimi brawami. Obsada tegoż mini – przedstawienia w głównej mierze składała się z członków naszego Zespołu Teatralnego.

Następną imprezą, w której uczestniczyliśmy, była V Międzygminna Bitwa Kulturalno – Kulinarna w Białym Kościele w dniu 13 października.

Na stoiskach wystawienniczych prezentowane były potrawy z polskich darów jesieni. Nasze stoisko przyciągało uwagę swoją różnorodnością potraw, ich kolorytem, a nade wszystko jego wystrojem, ponieważ ozdobione było przepięknymi carvingowymi cudeńkami, wyczarowanymi z owoców i warzyw przez naszą klubową koleżankę Wiesię Włodarczyk, co zresztą można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Potrawami konkursowymi był „chłopski garnek” przygotowany przez Basię Golińską, oraz krokiety z kapustą, mięsem i z czerwonym barszczem Ewy Wanatowicz. Oczywiście na stole były jeszcze inne potrawy, sałatki i ciasta przygotowane przez pozostałe klubowe seniorki.

Otrzymaliśmy puchar oraz cenne nagrody rzeczowe, przydatne w czynnościach kuchennych naszego Klubu.

Ta impreza odbyła się w sobotę, a już w poniedziałek pojechaliśmy do Krakowa na VII Małopolskie Forum Srebrnej Gospodarki. Jednak podczas tego Forum Klub nasz nie uczestniczył czynnie, jak to bywało niejednokrotnie w poprzednich Forach, biorąc udział w występach artystycznych, czy też stoiskach wystawienniczych, lecz byliśmy tylko słuchaczami wygłaszanych referatów, z których najbardziej nas dotyczące wygłoszone były przez Dyrektora Centrum Kultury w Zabierzowie Panią Aleksandrę Małek oraz Panią Katarzynę Mroczek – koordynatora ds. aktywizacji seniorów.

Jak widać październik obfitował w różnego rodzaju imprezy, ale to jeszcze nie wszystko, gdyż 27 października będziemy obchodzić już XIII Zabierzowski Dzień Seniora. O przebiegu tego corocznego święta poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej, na stronie Urzędu Gminy Zabierzów, oraz w lokalnej prasie.

Tekst – Barbara Golińska
Zdjęcia – Wiesław Kostecki, Marian Łacheta